Hospicová paliativní péče

Hospicová péče je určena lidem v terminálním stádiu onemocnění, u nichž není možná léčba vedoucí k uzdravení, ale je možné paliativní péčí zmírnit důsledky onemocnění.

Hospicovou péči poskytujeme všem lidem bez rozdílu a bez ohledu na jejich vyznání a přesvědčení, sociální postavení, věk, rasu, pohlaví, sexuální orientaci. Podmínkou přijetí je indikace terminálního stadia onemocnění potvrzeného vysílajícím zdravotnickým zařízením či praktickým lékařem a informovaný souhlas klienta s hospitalizací.

 

Kdo může navrhnout pobyt v hospici:

  • praktický lékař nemocného
  • ošetřující odborný lékař
  • rodina a blízcí klienta
  • sám nemocný

 

Hospic klientovi garantuje:

  • že nebude trpět nesnesitelnou bolestí
  • bude vždy respektována jeho lidská důstojnost
  • v posledních chvílích života nezůstane osamocen

Odbornou péči poskytuje v našem zařízení multidisciplinární tým v oblasti medicínské, ošetřovatelské, sociální, psychologické a v případě přání klienta i duchovní.

Dle potřeb a přání poskytujeme sociální, psychologickou a spirituální podporu také blízkým osobám klienta. Ubytování nabízíme našim klientům  v jednolůžkových nadstandardně vybavených pokojích s vlastním sociálním zařízením speciálně uzpůsobeným také pro imobilní klienty. Vstup do pokoje je přes zádveří, které umožňuje maximální soukromí.

Při provozu našeho zařízení je rovněž počítáno s možností trvalé přítomnosti doprovázející blízké osoby, k tomuto účelu jsou pokoje vybaveny přistýlkou. Všem klientům našeho zařízení je k dispozici kaple, která je umístěná přímo v budově, a v případě příznivého počasí i přilehlá zahrada. Pro specializovanou hospicovou paliativní péči máme kapacitu 27 lůžek.

Hospic F-M má smlouvu s těmto zdravotními pojišťovnami: VZP, RBP, ČPZP, ZPMV, VOZP a OZP.

 

Žádosti o přijetí, tiskopisy a formuláře